| TurcoaicaTa a întrebat:

Hei, am un pechinez mic de o luna si l-am luat de langa mama lui acum cateva zile si se compoarta ciudat acum cand l-am luat la mine in casa e mai retras si nu mananca inainte cand era cu mama lui si frati/surorile lui era jucaus si nu avea nici o treaba dar acum s-a schimbat mult cum pot sa fac sa isi revina la loc?

Răspuns Câştigător
| PandaEm a răspuns:

Doamnee...ce oameni.cum s moara? laughing adica sta el cat sta fara mancare cel mult o zi ca mai mult nu poate ca e ink mic si nu rezista.[cel mai bine ar fi sa-i schimbi mancarea daca vezi k nu mananca nici a doua zi] Daca zici ca e asa mik e cv normal k ink nu s-a obisnuit cu tine, cu mancarea lui cea "noua" asa ca nu-ti fa griji se va adapta in cel mai scurt timphappy [si nu, in nici-un caz nu moarelaughing ] dai putin tipm si ai mare grija de elwinking
sper ca te-am ajutat:*

| TurcoaicaTa explică (pentru PandaEm):

Multumesc mult imi faceam griji ca va muri sau ca se va imbolnavi dar multi mi-au zis ca nu are cum sa moara chestia este ca nu e obisnuit cu mine

| PandaEm a răspuns (pentru TurcoaicaTa):

Cu mare placere asta e toata chestia. adica...uh cum ai fi in locul lui? exact asa e si pentru el n-are cum sa moara din cauza astaoh go on

4 răspunsuri:
| MarrieMarie a răspuns:

Sa il duci inapoi.Altfel nu ai ce sa-i faci.O sa-ti moara.Crede-ma ca si eu am avut si daca nu il duci inapoi...o sa inceteze sa mai manance si-l pierzi.Ia-l pe la 5 luni cam asa.

| kitigirls a răspuns:

Poi acum este in perioada:
Hey de ce sunt eu aici unde imi e familia...deoarece nu s-a obisnuit!
Dar ii trebuie doar afectiune si o sa isi revina!
Funda?