| Denisa978 a întrebat:

Hei! As vrea si eu sa știu dacă pisicile zgârie mobila sau perdelele sau dac fac foarte multe rele?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de pisica, cand sunt mici in general fac prostii ca-s energice sis e joaca cu tot ce prind, dupa ce cresc/se maturizeaza se mai potolesc.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de rasă, de firea ei, dacă măcar în lesă dacă nu vrei să o pierzi o scoți afară din casă, îi iei jucării, ceva pe care se poate cățărat, trebuie să aibă la magazinul de pet shop.

| bbueruza2 a răspuns:

Depinde de firea pisicii.
Eu am o pisica de 7 luni.
E adevarat ca le place sa sara la perdele, a mea si-a ascutit ghearele la colturile de la canapea dar cu mobila nu a avut treaba. Poti sa achizitionezi diferite jucarii sau sa te joci tu cu ea sa o distragi de la a face boacane.
Pana la urma gandeste-te ca ele stau toata ziua in casa, trebuie sa faca si ele ceva. laughing
Si iti mai zic ceva, daca chiar iubesti pisicile, la cat de dragute sunt nici ca te afecteaza chestii gen.