| Rotari_Valy_1997 a întrebat:

Hei, buna! Am o intrebare care ma framanta :
De ce masculii (de caine)isi mananca puii dupa nastere?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da cine a zis bazaconia asta?

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Nueste valabil la toti cainii, chiar deloc. La hamsteri este asa, dupa ce femela fata, trebuie sa muti masculul ca el o sa isi manamce puii sigur..ca sa intre femela iar in calduri. La fel este si la animalele salbatice, dar nu la caini (aici nu este vorba de cei de pe strada, care se mananca intre ei de foame).

| Rotari_Valy_1997 explică:

Nu, dar am un caine (tatal puilor) care a intrat in cusca si, nu cred ca a vrut sa ilomoare cred ca avrut sa se joace cu el, dar nu stiu cum, l-a omorat...

| HeroTac a răspuns:

Cine a zis chestia asta?laughing

| ralucaamariaa440 a răspuns:

Pai... Doar mama lor ii va tine in siguranta. ♥ Pentru ca ea le simte mirosul, in schimb, masculul in general ce vede ataca. Acum depinde si de rasa big grin Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*