| anonim_4396 a întrebat:

Hei, cățelul meu de 8 luni a cazut acum o săptămână de pe scara blocului la o distanta de 1 metru și de atunci schiopateaza. L-am dus la veterinar și i-a făcut o injecție și mi-a dar o pastila dar e în aceeași situație. La început când îl atingeam acolo plângea și probabil simțea durere dar acum nu mai are problema asta doar nu vrea sa calce cu lăbuta aia. Nu știu dacă îi e mai mult frica sau nu și a revenit. e normal sa dureze atât sau ar trebui sa-l mai duc o data? în caz ca ați fost în aceeași situație Cum ați procedat?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l ca o sa-i treaca dar asta poate dura si o luna. Banuiesc ca medicul l-a verificat si nu are ruptura de os.

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la un alt veterinar, ii face o radiografie si iti confirma faptul ca e ok sau ca ceva nu e bine.

| JackR a răspuns:

O vizita la un cabinet veterinar care face si radiografii nu are cum sa strice. Cheltui niste bani, dar in cazul in care exista o fractura sau o leziune articulara, catelul nu se mai chinuie.

| buburuzaDLP a răspuns:

De cat timp e in situatia asta? Cand s-a intamplat? Du te la Alta clinica daca a cazut pe labuta inseamna ca I fracturata si ori trebuie sa ti dea un gel sa o masezi ori sa I faca o radiografie in caz ca e cv grav o sa trebuiasca s o opereze. Daca nu I fracturata inseamna ca a ramas cu amintirea si ii e frica

| er69re a răspuns:

Cel mai sigur este să-l mai duci o dată. Sau macar să suni la cabinetul veterinar la care ai fost și să ceri un sfat...