| Ukkka a întrebat:

Hei. Mi-as dori un catelus,cu toate ca stiu ca nu voi primi unul prea curand,sau poate chiar nu stiu.
Asa, trecem la subiect:
Vreau si eu cel putin 5 rase de catelusi micuti sau chiar mai multi si daca se poate cu tot cu site-ul si poza catelusului,cat costa si rasa lui.
Si,daca se poate sa imi spuneti cum se chema catelusul din filmul 'Minunata lume lui Sharpey' catelusul Boy, al lui Sharpey. Ma intereseaza sa fie si el cu site. Sa aflu cat costa si rasa
lui.
Merci.

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓ a răspuns:

@nice67, ti-a cerut doar 5 micuti, nu o mie.

Totusi, iti dau eu 5 ascultatori, loiali, draguti, jucausi.

Bichon
Beagle
Yorkshire Terrier
Teckel
Toy Fox Terrier
Terrier Rusesc
Bull Terrier

Bafta.

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Yorkshire terrier este cainele lui Sharpay.
Trebuia sa spui cam cum vrei sa fie catelul, asa fara nici un detaliu nu pot sa-ti zic mai nimic.
Un caine cu pedigree este de la 200e in sus, iar unul de pe net care risti sa fie bolnav si corcit incepe de undeva de la 200-300lei,acum depinde si ce rasa vrei.

| nice67 a răspuns:

2. Rase de caini tip Pincher,
Schnautzer, caini Molossoizi,
Caini de munte, si Ciobanesti
elvetieni
Ciobanesc alb elvetian
Dobermann Pinscher
Dog Argentinian
Dog German
Bulldog american
Cane Corso
Schnauzer Urias
Ciobanesc de Pirinei
Ciobanesc de Berna
Schnauzer Pitic
Pinscher pitic
Mastino Napoletano sau...
Newfoundland - Terra...
Boxer
Bullmastiff
Fila Brasileiro
Dog de Bordeaux
Rottweiler
Pinscher German
Shar-Pei
Perro de Presa Canario...
Saint Bernard
Leonberger-ul
SCHNAUZER-UL STANDARD
Mastiff - ul Tibetan
Ciobanesc romanesc de...
Ciobanesc romanesc corb
Doberman
Ciobanesc caucazian
Bulldog (English Bulldog)
Cane Corso
3. Rase de caini tip Terrier
Bedlington Terrier
Border Terrier
Boston Terrier
Bull Terrier
Airdale terrier
Yorkshire Terrier
Scottish Terrier
West Highland White...
American Foxhound -...
Toy Fox Terrier - Fox...
Terrier Rusesc -...
Affenpinscher-ul
Amstaff - American...
Terrier - ul Australian
Welsh Terrier
Terrier-ul Irlandez -...
Staffordshire Bull...
4. Rase de caini tip Teckel
Teckel
5. Rase de caini de tip Spitz si
caini de tip primitiv
Spitz Finlandez
Chow Chow
Malamut de Alaska
Pudel
Peruvian hairless dog
Pomeranian
Husky siberian
Akita Inu
Samoyed
Jindo - Cainele Corean
Ciobanescul Islandez
6. Copoi, Limieri si rase inrudite
Dalmatian
Bassetul albastru de...
Bloodhound
Brac german cu par scurt

| pikachuaby a răspuns:

Rasa câinelui din filmul ăla este Yorkshire Terrier...
http://www.olx.ro/q/yorkie/c-312 aici poți găsi anunțuri în ce privelte vânzarea și prețul acestui mic pufos... :)

| LILIIASMY a răspuns:

Buna,te sfatuiesc sa nu-ti iei de pe internet iti vei lua o mare teapa!
Eu mi-am luat un bichon maltez si tot ce mi-au spus ca i-au facut(deparazitarea, primul vaccin)era fals ..sa nu mai zic ca m-am chinuit cu ea rau de tot era pe punctul de a muri ca era infestata intr-un grad avansat de paraziti intestinali laughing) acum e bine dar s-a facut o rea laughing
Pechinezii dupa parerea mea sunt cei mai inteligenti caini de talie mica, timp de 14 ani am simtit ca am avut alaturi un om si nu un caine. mergi la magazine de animale acolo sti ca nu te vor pacali bafta!

| EmyBrt a răspuns (pentru LILIIASMY):

De la un Pet-Shop din Constanta mi-am luat si eu un bitchon maltez...mi-au spus ca are toate vacinele la zii facute, totul este ok.iar dupa 3 zile i-a venit rau din cauza ca avea un parazit in stomac..sangera mereu, iar oasele de la labutele din spate erau facute praf.acum suntem cu ea in recuperare...deci Pet-Shop-ul nu este o solutie.happy