| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Papagalul meu si-a rupt aseara piciorul (ce putin, asa cred), nu mai poate pasi pe el. Ce ar trebui sa fac, am sunat la un cabinet veterinar insa e peste un milion toata procedura, alta persoane mi-au zis ca se reface singur, insa mi-e foarte mila de el sa-l las sa se chinuie.
Daca ati trecut si voi prin asta, cum ati rezolvat?
Merci mult

8 răspunsuri:
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Bandajeaza-i piciorul si el o sa se refaca singur.Medicul veterinar vrea doar banii, insa daca il duci acolo ii da cateva medicamente si in bandajeaza piciorul, nimic mai mult.Te roooog, imi dai funda ca nu mai am niciuna!

| Sirenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru ionescuandrada2000):

Nu stiu cum sa i-l bandajez, mi-e sa nu-l ranesc mai mult sad stiu ca medicul nu-i face mare lucru si-ti mai ia si o groaza de bani.

| ionescuandrada2000 a răspuns (pentru Sirenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Pui pe cineva sa tina papagalul, iar tu ii bandajezi cu foarte mare grija piciorusul.

| mgolea37 a răspuns:

Bandajazai piciorul si leagai-l de un bat de chibrit.

| Alicia98 a răspuns:

Ai putea sa il bandajezi sau sa il duci la veterina oricat ar costa (pana la urma, e animalutul tau si merita). Am trecut si eu prin asta si s-a refacut singur. Ai rabdare si grija cu el!
Bafta, sper sa se faca bine cat mai repede! happy

| Sirenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Alicia98):

S-a refacut singur in sensul ca nu l-ai dus la veterinar si si-a revenit? si cam in cat timp? sad

| DumyDumytryta a răspuns:

Ar trebui sa ii bandajezi piciorul si sa ai grija de el intr-un mod mai special decat de obicei.