| CapsunicaPrajiturica15 a întrebat:

Hei! Pisica mea a plecat acum 7 zile de acasă, pe la ora 7 dimineața. De atunci nu mai știu nimic de ea. O am din luna iunie și nu a mai plecat niciodată atât de mult. Credeți că s-a dus la motani? Sau... sunt șanse să se mai întoarcă acasă? (cât durează această perioada "în călduri" la pisici?)

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De obicei pisicile cand sunt in calduri nu pleaca de acasa, precum motanii. Motanul meu cand era in calduri venea dupa o saptamana si ceva acasa, iar pisica mereu statea pe langa casa. Posibil ca o fi furat-o cineva, ori a mancat mancare otravita, ori a fost calcata de masina, sau daca era gestanta s-a dus in cautarea unui loc sa fete puii, sau a fost inchisa intr-o magazine ceva fara ca proprietarie sa stie ca ea a intrat acolo.
O poti cauta si tu, ii imprimi poza si o pui pe stalpi, garduri, ziduri, mai intrebi prin vecini.

| lpavel a răspuns:

Ia-ti adio de la ea! Chiar daca e in calduri pleaca 2-3 zile maxim, adica cat poate rabda de foame apoi se intoarce dar 7 zile e cam mult... happy

| Sofer a răspuns:

Așteaptă dacă se va întoarce. Dar nu cred ca se mai întoarce.