| Noonehereyet a întrebat:

Hei! Pisica mea s-a invatat sa iasa afara noaptea,dar doar supravegheata. Ii este frica de oameni si cand o scot afara sta doar in casa scarii,iar daca vine cineva fuge cat o tin labutele. Ziua n-am problema cu ea:se joaca, face treburi de pisica,dar noaptea vrea neaparat sa ies cu ea afara(nu la motani sau cv, doar sa stea afara). O scot stau 10 minute si cand intra in casa sta ce sta si iar miauna la usa. Ma joc cu ea o obosesc, dar dupa tot vrea. Cred ca ar fi bine sa ii iau o zgarda, ce parere aveti? Ce sa fac sa nu mai vrea afara( sau sa vrea doar cat o scot si gata)? Vrea atentie? Mama( la schimbul 2) vine noaptea si de obicei o lasa sa stea afara, dar dupa ea mai vrea. Ce sa fac? Stau la etajul unu deci nu pot sa-i dau libertatea sa iasa si sa intre cand vrea...si plus ca e fffff fricoasa.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Animalul are nevoie de libertate, sa exploreze, sa se poata simti in largul lui!

Răspuns utilizator avertizat