| EmHinoki a întrebat:

Mi-am castrat pisica acum cateva saptamanii si de atunci ii lacrimeaza mereu ochii. Cum as putea face sa nu-i mai lacrimeze? Aaa si + de asta miauna sa iasa afara..problema e ca fuge tot timpul si mi-o aduc vecinii. Eu o tineam pe terasa cand vroia afara, dar acum nu mai tine :-s. Din moment ce e castrata si nu mai vrea la motani, de ce miauna sa iasa afara!? Stam tot timpul cu ea si are pe unde sa se 'distreze' si totusi ne-a devastat pe toti cu urletele ei. Ce pot sa-i fac? Ma exaspereaza si parintii vor s-o dam afara :-s

3 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Doamne..cum v-ati simti daca v-ar fi castrat pe voi cineva c oameni fara suflet sunteti

| EmHinoki explică:

Visdeadolescent imi pare rau ca nu intelegi, dar eu nu-mi permit sa vina acasa cu pui pentru ca NU am unde sa-i tin! Si nu se pune problema ca "daca v-ar fi castrat pe voi cineva" care anyway nu ai scris corect, pentru ca cel mai bine pentru ele este sa le castrezi daca nu iti permiti sa tii puii care urmeaza sa vina. Eu nu-mi permit, era mai ok sa o las sa faca pui si sa-i dau in strada!? [SENS CE AI!]

| inuman a răspuns:

Si eu am castrat`o pe a mea acum 3 zile. Cel mai probabil o deranjeaza operatia.