| rudfy a întrebat:

Hei! tocmai si-a luat fratemiu o broscuta testoasa pentru ca eu nu il las sa imi scoata pestii din acvariu deci vreau si eu niste sfaturi : 1. ce trebuie sa fie in acvariu(deja l-a luat si are un loc de unde poate sa sara in apa). cati cm trebuie sa aiba apa? 2.de cate ori trebuie sa ii dau de mancare pe zi (am luat si mancare viermisori de aia care nu mai sunt vii)? 3. unde trebuie sa stea (departe de geam, aproape bla bla ) 4.cate grade trebuie sa aiba data si tot felul de din astea. fundita

Răspuns Câştigător
| TeoMa98 a răspuns:

1.Pai apa si poate un podulet ceva, 2.eu ii dau o singura data de mancare pe zi si vad ca ii ajunge 3. testoasa mea ADORA sa stea la soare asa ca iese din agvariu si seduce in locurile in care bate soarele dar vezi sa nu o lasi prea mult la soare ca totusi are nevoie de apa daca e broasca de lac. FUNDITA?