| Serban789 a întrebat:

Am in motan de 6 luni si alearga si sare ca nebuna prin casa. Uneori ma musca fara motiv. A, da, am uitat sa mentionez ca nu e castrata.

De ce face asa urat?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

Motanul tau este la varsta pubertatii, alearga si sare pentru as-i consuma energia si pentru ca asta vede el a fi joaca. Poti sa incerci sa ii iei jucarioare de tot felul si sa te joci cu el si se va mai calma. Tot prin faptul ca alearga si sare incearca sa iti atraga atentia sa te joci cu el. Iar daca te musca de mana inseamna ca vrea sa se joace cu tine, daca cumva strange mai tare ceartal sa inteleaga ca nu e voie dar sa stii ca nu o face cu intentie. Stai linistita, toate vor trece cand o sa faca un an, se calmeaza radical. Eu am un catel si face exact la fel laughing) Joaca-te cu el ami mult sa isi consume energia si o sa fi ami linistit tongue Baftaa