| CristinaQ a întrebat:

Este grav daca m-a muscat pisica de mana, exact sub degetul mare de la mana, in muschiul degetului? Nu am dat cu spirt, doar m-am spalat cat am putut insa tot acel muschi s-a inrosit, intarit si nu mai spun de durere, iar azi am observat o dunga ciudata, rosie care pleaca de acolo pana la sub brat sus. Ati mai patit asa ceva? Ce trebuie sa fac dat fiind ca suntem in carantina? Mentionez ca pisica sta in casa la mine de 1 an, vaccinata contra parazitilor si castrata de 4 luni, este motan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-ai spalat bine cu apa si sapun, nu ti se va intampla nimic.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Trebuia sa ma mut la urgente de cate ori m-a zgâriat și muscat pisica rolling on the floor de câteva ori nu am putut face chestii ca ma durea un deget sau eram zgâriata prea tare la mana și ma ustura dacă făceam mișcări bruște

| JicaContra a răspuns:

Suna doctorul de familie, e clar ca ai o reactie naspa

| stancuprint a răspuns:

Suna la un cabinet medical. Oameni de acolo sunt cel mai in masura sa ati raspunda la aceasta intrebare.