| BackInTime a întrebat:

Hei TPU am nevoie de mare ajutor catelusa mea de aproape 3 luni face diaree in exces si este foarte lichidavsi se simte foarte rau..cum o pot ajuta am citit pe net si spune ca poate sa moara de la asa ceva o fi de la apa? Nu vreau siteuri sau copy paste de pe net...

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Inlocuieste apa cu ceai de menta, dar fi sigura ca nu are in alta parte de unde sa bea apa si dai sa manance pana isi revine orez cu legume, fara carne, daca totusi e mofturoasa si nu vrea sa manance fara carne amestecai si cu putina carnita, dar foarte putina.

| hummmer a răspuns:

Dacă şi vomită, e posibil să aibă parvoviroză.Mai bine decât net, te duci cu ea la un veterinar şi afli mai multe. Sfaturile virtuale nu ajută mare lucru.

| karsivan a răspuns:

Din pacate numai la doctor poate fi ajutata, trebuie pusa la perfuzii, este posibil sa fie de la paraziti intestinali sau de la ceva infectios, parvoviroza sau coronaviroza.