| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU vreau să vă întreb dacă o catea de 6 luni vomita si are diaree este un virus am fost la farmacie si o zis ca e posibil sa moară știți vreun tratament pentru a scăpa cățelușa

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca vrei sa aiba o șansă mergi rapid cu ea la un veterinar.
Nu intreba pe net.

| PainTech a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar.
Nimeni nu isi poate da seama exact de problema doar citind un comentariu pe internet.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai nu imi pot da seama ce are catelusa in mod cert.Indiferent daca este un virus sau nu incearca sa o duci la veterinar ca sa ii faca niste analize si sa ii puna si niste perfuzii ceva.Doar dupa un consult specializat ii poti administra un tratament.Cainii sunt mult mai sensibili si chiar e nevoie de un consult inainte.

| GabyT10 a răspuns:

Daca nu este vaccinata,cel mai probabil are virusul parvovirotic, in acest caz e nevoie URGENT sa o duci la medic.O sa-i faca testul pentru parvoviroza (cu un betisor special se ia din anus proba si se face pe loc testul, seamana cu testele de sarcina) si daca se confirma, i se va face tratament cu Salvacan P. Sper din suflet sa nu aiba parvoviroza, stiu ce inseamna aceasta boala.Multa sanatate din partea mea.

| Michael1Mike a răspuns:

Daca vrei sa traiasca, mergi de urgenta cu ea la medic! Nu exista tratament acasa!