| TurcoaicaTa a întrebat:

Hei TPU , am o problema cainele meu de rasa pechineza de o luna nu bea apa nici lapte am incercat sa ii dau cu biberonu nu vrea si nici cu seringa numai pateu mananca si de baut nu vrea nimic. plz spuneti-mi cum pot sa fac sa bea apa sau laptesad

6 răspunsuri:
| lotus21 a răspuns:

Draga mea sa stii ca, catelusul tau nu are nimic ci doar e trecerea de la iarna la primavara( schimbare de temperatura ) sarcina ta este sai dai apa la discretie...
e normal sa nu bea apa in perioada asta... dar pentru orice eventualitate du-te la un veterinar eu am spus caci am avut si eu un caine pechinez si la fel facea sper ca ti-am fost de ajutor paaaa

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Dul la un veterinnar sau poate ca el bea apa cand nu vezi tu ca este imposibli sa nu bea apa o luna

| TurcoaicaTa explică:

A da am uitat sa va zic ca nu e intarcat l-am luat de langa mama lui mai devreme.

| iiGeorgii a răspuns:

Daca are o luna NU ai voie sai dai lapte pana al 6 luni pentru ca face viermi.(doar laptele mamei il poate bea normal)winking

| MonicaPis a răspuns:

Pai el trebuie sa stea langa mama lui

| gabig88 a răspuns:

Cainele meu de 8 ani de ac rasa tremura nu bea apa edabi misca nu mananca..nus ce are si ce sa ii fac...maine md la veterinar dar problema e ca la varsta de 4 ani a dat masina peste ea. aproape de zona stomacului si nu-s ce are daca ma poate ajuta cineva ..ms