| Betyyyy a întrebat:

am gasit ieri dimineata un pisic in fata curtii mele are pana intr-o luna (e cat o palma de copil) flamand si vreau sa-l "adopt" problema e ca nu stiu cum sa-l ingrijesc pana acum i-am dat lapte cu seringa(fara ac)si vad ca mananca dar nu si-a facut nevoile.Cateva sfaturi cum sa-l ingrijesc va rog.Multumesc

Răspuns Câştigător
| hamham_1461 a răspuns:

@doar.pentru.voi sa stii ca pisoiul acela nu este pisoi de umblat auzi la tine sa se rataceasca citeste calumea intrebarea! pai tu il poti tine in casa la caldura pana se invata sa faca nevoile ii iei o cutie si nisip ca sa isi faca acolo nevoile! ii dai lapte cu biberonul dar sa fie cald ca daca este rece situatia se complica tinel in casa la caldura fai un patut din ce gasesti si pune-i haine vechi ceva care sa-i tina caldura! ai grija sa il hranesti la timp ill cureti de urdari. intrebarea ta imi aduce aminte de intr-o zi cand am gasit si eu un pisoi el era e2 luni mergea l-am luat acasa si acum este maricel. oricum funda?

6 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Da-i lapte si peste vreo doua luni cumpara-i pernute de la o firma. Sti tu, mancare pentru pisici! Apoi baga-l in casa si cumpara-i un culcus si tot ce are nevoie. Mai multe sfatur gasesti pe site-ul:http://www.maxi-pet.ro/Pisici/Pisici-Junior/menu-id-68

| maryana5 a răspuns:

@doar.pentru.voi. esti nebun? daca nu il hraneste va muri! auzi la tine "sa se rataceasca"!
citeste intrebarea cu atentie si nu mai da raspunsuri stupide!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu-i mai da lapte cu seringa. E timpul sa se invete singur.Nu-i da apa! deocamdata.Mai astepta o luna si dupa vei trece si la apa.Ai grija sa nu se rataceasca.Sa iasa din curte(printre garduri).

| ale a răspuns:

S-ar putea sa nu aibe mult timp daca e asa mic. Da-i in continuare lapte si tine-l la caldura, curata-i ochisoriihappy Sper sa iti traiasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii pui si niste paine in lapte.

| razvanyoung a răspuns:

Daca spui ca e asa mic trebuie sa ai mare grija de el pentru ca e sensibil (din toate punctele de vedere) poti sa ii mai dai lapte cu seringa dar incearca sa ii dai si ceva moale de mestecat sa se obisnuiasca si cu mancarurile solide, dupa ce iau dat dintii calumea si a crescut cat de cat ii poti da Whiskas cu sos sau Whiskas uscat (junior) iar in ce priveste nevoile, le va face el cand simte nevoia, de preferat este sa ii pui o tavita cu putin nisip undeva si sa il inveti sa isi faca nevoile acolo (daca ai de gand sa il tii in casa), daca il tii afara va gasi el un loc unde sa se usureze. Sper ca te-am ajutat!