| crissadeea a întrebat:

Am si eu o mare problema! Am un catelus de 2 luni si i-am dat pastile pentru deparazitarea interna pana acum nu a avut nici un efect, dar in aceasta seara a avut cateva simptome : il durea foarte tare burta si avea sensatia ca vomita [scuzati cuvantul] si era foarte abatut credeti ca iti fac efectul pastilele sau are altceva? Imi este frica sa nu moara! Va rog, ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Mai bine te-ai duce cu catelusul, la un medic veterinar poate a patit ceva.
Pa, pa.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la un medic veterinar, el va stii ce sa faca du-l cat mai repede se poate agrava

| AnabelleKr a răspuns:

Nu moare, stai calma. Probabil a mancat ceva ce nu i-a priit. Cel mai bine ar fi sa vomite, sa elimine tot ce nu i-a cazut bine. Cum e cainele acum?
Daca nu si-a revenit, mergi la veterinar.

| mimicool a răspuns:

Te sfatuiesc sa-l duci rapid la un veterinar. El e singurul care poate sti ce are catelusul tau. Nu se stie daca e de la o reactie la acel medicament sau de la altceva. Este important sa aiba vaccinurile facute, mai ales daca e asa sensibil. Daca nu le are, fa-i-le. Oricum, DU-L LA VETERINAR

| Raul48 a răspuns:

Mai intai cati ani are, iai facut vaccinurile si daca are sub 3 luni si nu iai facut vaccin du-te la veterinar!