| ADRIANA475 a întrebat:

Buna seara. Ma confrunt si eu cu o problema care a inceput in urma cu cateva luni. La mine au inceput niste dureri in piept urmate de niste ganduri negative, gandindu-ma numai la moarte si datorita durerilor voi pati ceva rau, durerile su continuat extrem de mult. Mi-am făcut toate investigatiile incepand de la inima, la plămâni, radiografii, ecografie, analize sange etc si asta de cateva ori ca sa fiu sigura. Totul a iesit bine. Nimic schimbat. Durerile in piept au inceput sa se amelioreze de cand am inceput sedintele cu psihologul, dar acum de o saptamana a inceput stomacul, dandu- mi arsuri abdominale pana in piept sau sub stern, stari de greta sau voma fara a vomita, sensatia de "nu" pot respira bine, simt ca ma sufoc. Mentionez ca pe langa aceste stari am avut si atacuri de panica destul de dese si puternice in care simteam ca acolo este sfarsitul. Acum sunt mai bine, dar am problemele cu stomacul si cu sensatia de "sufocare". Credeti ca as avea ceva la stomac sau anxietatea sa se fi mutat pe alte simptome in afara de dureri in piept? Mai este cineva care a trecut prin simptomele mele si daca da, m-as bucura enorm sa aud povestea si cum s-a vindecat. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nimci la stomac odata ce ai atacurid e panica, pe care ti le induci singur prin ganduri urate.
Continua sa mergi la psihiatru, pentru a te trata psihic, dar totodata manaca sanatos 3 mese pe zi, ca stomacul sa nu se mai revolte.
Senzatia de sufoacrea este tot parte de "atac de panica".

| ADRIANA475 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru sfaturi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poți vindeca singură, numai să vrei.

| ADRIANA475 explică:

Multumesc mult de tot?