| anonim_4396 a întrebat:

Am un ciobănesc carpatin corb in vârstă de 5 ani. Toată viata lui a stat in curte si e foarte agresiv cu străinii. Vreau sa il îmblânzesc in asa fel încât sa il pun in lesa si sa ies cu el la plimbare. Ce sa fac? Funda

2 răspunsuri:
| joaxenul a răspuns:

Daca i- as lua o botniță?

| byby2TPU a răspuns:

Nu poti face nimic... dupa 5 ani de stat in curte nu poti sa-i faci nimic...eu am 3 ciobanesti din care doua fetite. una din ele a fost de mica bolnavicioasa si a fost tinuta in casa, desi acum e cea mai rea,,, iar cea care a fost luat cu cearta de mica acum e fff cuminte.
de la o varsta nu-i mai poti controla...