| joaxenul a întrebat:

Heii TPU am un ciobanesc carpatin corb are 4 ani si pana acum nu a fost scos la plimbare cu lesa acum vreau sa il scot eu insa am o problema e agresiv cu strainii deci cum as putea sa il scot pe strada fara sa faca praf pe cineva? si aceasta agresivitate e la fel si pe strada sau doar in curte? FUNDA

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Ii poti cumpara o botnita si o lesa rezistenta.
Cunosc caini care in parc sunt blanzi, dar acasa nu te poti apropia de ei. Acum depinde.dar pentru orice eventualitate, cumpara o botnita si nu o sa muste pe nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonymousB a răspuns:

Cainele a fost tinut in cusca? la tara? ca daca da nu cred ca e bine sa il scoti afara pentru ca el a fost crescut sa atace adica sa isi apere proprietatea. Dar daca vrei sa il scoti ia ti o lesa groasa pentru caini de talie mare, si o botnita ca sa nu muste. happy si fii sigur ca il poti tine!, daca stii ca nu ai putere sa il tii mai bine nu iesi cu el, ca poti sa il scapi si sa atace. happy e cam greu ca are 4 ani si nu a fost invatat cu lesa, dar cum ti am mai spus daca tu crezi ca il poti tine scoate-l dar mai bine ii pui botnita daca e agresiv cu strainii. happy