| HamsterulMeu a întrebat:

Am un Golden Retriever fetita si are 3 ani.
Daca iau un pui de labrador credeti ca se vor intelege. Vreau tot fetita.
Sa fie un labrador negru sau auriu.
Cum sa o cheme?
Si din intamplare nu stiti pe cineva din Satu Mare sau Carei car vinde pui de labrador?

Mersi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o sa se inteleaga, mai mult ca sigur o sa se bucure una de compania celeilalte. Mie imi place numele Luna ^^

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca asta care il ai are energie si e jucaus se inteleg. Labradorul e f activ si poate sa dea bataie de cap la un coleg mai batran si mai linistit.

| NoFeelings a răspuns:

Daca cățelușa pe care o ai este prietenoasă și blândă, cred că va fi o placere pentru ambele cățelușa, cât și pentru tine. happy
Păi, să vedem, bănuiesc că nu vrei un nume precum "Maya " și "Bella", sunt prea comune.
Așa că îți recomand, niste nume care îmi plac mie:
Amber, Alma, Kira, Magic, Susan sau Mary.
Din păcate, nu stiu pe nimeni. Dar intereseaza-te pe OLX, la jumate, etc.
Și, am și eu o întrebare. De ce vrei să îți iei un labrador, și nu încă un Golden?

| HamsterulMeu explică (pentru NoFeelings):

Pai tatal meu spune ca sa nu mai luam Golden pentru ca lasa mult par, asa ca varianta de labrador este cea cu par scurt al Goldenului.
Insa ce culoare sa fi?
Neagra sau aurie?
Ps.Multumeasc pentru. nume RalucaZuzu.
O va chema Kira!
O voi lua numai la sfarsitul lui februarie pentru ca am gasit o doamna care vinde labradori si a spus ca s-au nascut abia in 27 decembrie si trebuie sa stea inca cu mama lor.

Mersi mult!

| NoFeelings a răspuns (pentru HamsterulMeu):

Hmm, eu spun că Goldenii sunt mult mai diferiți decât Labradorii, budoar blana lor. Goldenii sunt mai supli, și după mine, mult mai blânzi și drăguți, dar in fine. happy
Hmm, la asta chiar că nu știu ce să îți recomand. Mi se par mai frumoși cei negri, dar cei bej ( din experiența spun) par mult mai docili la prima vedere, chiar daca asta nu influențează comportamentul câinelui in niciun fel.
Dar îți recomand să nu bagi in el că în frigider, nu ii da foarte multe gustări și respectă un program pentru hrănire. Sunt foarte multe cazuri de supraponderalitate in ceea ce privește această rasă.
E superb numele Kira!
Să îți trăiască! Apropo, recomanzi Goldenii la apartament?

| HamsterulMeu explică (pentru NoFeelings):

Depinde daca ai destule camere.Trebuie sa il plimbi cel putin de 5 ori pe saptamana sau chiar in fiecare
zi.
Dar iti recomand Goldenul.
Dar daca iti ia-ti femela ca e mai mica la statura si mai slabuta.

| NoFeelings a răspuns (pentru HamsterulMeu):

Am doua camere in care ar putea circula in stop, balcon și bucătărie. (Nu cred că are ce face in bai, dressinguri ). Cat despre plimbări, doua pe zi, de cate o ora-doua.
În casă, timp alocat pentru joaca și dresaj.

| Super2016 a răspuns:

Sigur, insa ai grija sa nu devina gelos cel pe are il ai.