| Ade112 a întrebat:

Hei TpU! Astazi am fost cu catelul la veterinar pentru ca se scarpina de 3-4 saptamani la urechi si se scutura.Am mai fost in urma cu 1 saptamana si mi-a dat picaturi dexogen dupa tratament 2 zile nu se scarpina iar dupa iar a inceput.Azi doctorul a gasit un fir sau mai multe fire de iarba in urechea stanga erau intrate foarte adanc.I-a facut anestezie de 3 ori dar nu in cantitate mare pentru ca nu statea si i-a scos firicele minuscule, iar acum ia tratament.Mi-a zis ca pana se trezeste sa stea cu limba afara.Nu de mult s-a trezit si nu umbla sta si doarme e normal? mai trebuie sa stea cu limba scoasa? Cand isi v-a reveni? A si inca ceva doctorul a intrebat daca a mancat azi inainte de anestezie si i-am zis ca a mancat o data ( nu am zis ca la 12) El a crezut ca a mancat dimineata. E problema daca a mancat la 12 si ii s-a facut anestezia la 15 si ceva? Va rog din suflet ajutati-ma daca stiti, nu am mai trecut prin asta pana acum! Funda.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Este foarte normal sa fie inca adormit, o sa isi revina complet dupa 1-2 zile de la anestezic, nu trebuie sa mai stea cu limba scoasa ( trebuia pentru ca nu era constient si isi putea inghite limba), dar daca inca nu si-ar revenit complet, el inca nu are total control asupra corpului, deci e normal sa mai stea din cand in cand cu limba scoasa.
Normal nu trebuie sa manance cu 4-5 ore inainte de anestezic, dar nu e este o problema grava.