| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am fost la stomatologie dupa care mi-a extras o masea. Mi s-a facut anestezie, pana a trece nu am avut probleme! Dupa care, cand mi-a trecut anestezia ma doare gingia ingrozitor cat si maselele vecine. Este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RockRox a răspuns:

Este destul de normal dar poti lua preventiv pentru a mai estompa durerea, ibuprofen, nurofen sau paracetamol.

1 răspuns:
| enerky a răspuns:

Da o sa te doara dingia un timp dar la maseaua vecina nu esti in regula poate ai infectie la una dintre ele suna dendistu sa fi sigur pana atunci ia o pastila antibiotic de preferat