| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU,azi tata a cumparat un caine care face parte din rasa yorkshire terrier,si vreau sa stiu cateva lucruri despre el,adica cat de des sa il scot la plimbare,cat de des sa il spal,la cate luni trebuie tuns,dus la doctor etc,si cum sa il fac sa se ataseze de mine fiindca ea sta dor langa mama,daca mama pleaca,incepe sa planga,tot tipul e doar dupa mama,uneori mai sta si langa mine,ma rog azi cand l am adus pana acasa mama la tinut in brate si probabil de asta,si oricum abia a stat o zii, trebuie sa se acomodeze, si plus de asta ca are si 11 ani, asta e un defect? Si puteti sa imi mai spunetii chestii despre rasa aceasta

4 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut, detin si eu un yorkshire terrier. Da, la 11ani este foate batran\a. Aceasta rasa este orasa care se ataseaza foarte repede de om, a mea manca doar de la mine, si daca plecam ma astepta pana veneam in fata portii.

| Afsdghvcs explică (pentru Începătorul988):

Si adica ar trebui sa am griji fiindca are 11 ani?

| Începătorul988 a răspuns (pentru Afsdghvcs):

Da.