| Adellee100 a întrebat:

Cainele meu de 2 luni si putin sforaie cand doarme uneori mai tare alte ori deloc.Credeti ca are ceva la plamani sau e racit? help! Funda.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E foarte normal sa sforaie cainele, de fapt orice animal sforaie mai mult sau mai putin.
Stiu ca sunt rase de caini care sforaie mai tare.
Cainele meu sforaie doar cand are un somn intens, apoi urmat de latraturi, si miscarea corpului cand viseaza.
Deci nu te ingrijoara, e foarte normal ca un caine sa sforaie si nu are nicio problema de sanatate.
Daca era racit ii curgea in abudenta nasul si horcaia, si nu avea pofta de mancare pentru ca avea febra ( cand are febra tremura).

7 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

E normal sa sforaie.

| iuddavali a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie ok. Doarme si el mai profund... O fi obosit. :)

Daca apare mucus in cantitati mari, poate fi racit. Daca observi comportament anormal, mergi la medic cu el.

http://costel.info te ajuta la nevoie

| miuuuuxd a răspuns:

Are polipilaughing
Si al meu sforaie de 6 ani de cand il am si uneori o face mai tare decat un om deci iti zic sa te obisnuiesti.

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Nu are nimic, dar daca nu esti sigur apeleaza la un specialist

| sebisebii238 a răspuns:

Stai calm câinele tău poate e obosit și de-aia sforăie dar dacă se face mai rău date la doctorul veterinar bafta

| Adellee100 explică:

Multumesc tuturor :*!

| VeronicaCures a răspuns:

E ceva normal ca un câine să sforăie. Bineînțeles, este și el o ființă ca oricare alta, sforăie asemenea fiecăruia dintre noi... Deci, nu te îngrijora! Baftă, o zi bună în continuare.