| irry a întrebat:

Hei TPU, ce mancare gatita as putea sa-i pregatesc catelusului de vreo 3 luni? ceva simplu' si usor de preparat, mai stiti ceva in afara de orez fiert? sau ce alimente as putea sa-i dau? iaurt sau fulgi de ovaz are voie? ..ca am citit ceva pe internet despre aceste alimente, dar nu specifica la ce varsta sa i le administrezi catelusului. (nu vreau mancare bobite, granule, gen pedigree, ci propuneri pentru ceva retete de casa).

6 răspunsuri:
| Bianca2131 a răspuns:

Cred ca nu-i dai pentru ca nu ai bani, nu-i asa?

| pisicuti a răspuns:

Da-i mancare special pentru catei de varsta lui daca nu.la retete:paine prajita(poti adauga si margarina ), sos (daca vrei ii pui si niste paine), carnita(nu neaparat), biscuiti(poti, daca ai sa-i dai si pentru. catei, daca nu oricare!)...dai branzica si placintele...
mai vrei si altele?

| pisicuti a răspuns:

Deci,fundita?

| pisicuti a răspuns:

A,ii poti face si o supita de pasare sau de vita

| pisicuti a răspuns:

Dai si :
Orez cu legume si carne de vita,

Orez, ovaz, arpacas, morcov si carne de pui
,
Paste cu branza,
iaurt...a, si lapte! dai oase mici si fragede insa asta nu-i neaparat daca-i micut...

| ana76 a răspuns:

Buna, catelusului ii mai poti da branza proaspata de vaca ( nu telemea sarata), iaurt, piept de pui fiert in amestec cu legume ( morcov, ardei ) fierte si orez ( il poti face ca un pilaf sau il poti lasa mai lichid ), la 2 saptamani ii dai un galbenus de ou fiert tare, ii poti da si cate un ficatel de pui fiert.Dar de ce nu vrei sa ii dai mancare speciala de juniori (bobite)?