| Andrei_Andrei_1994_ZLjR a întrebat:

Hei TPU în seara asta mama mi-adus pentru crăciun un cățel pui labrador (are 1 lună) l-a luat de la cineva cu mai mulți pui. Dar eu normal stau la țară și vreau să îl țin în casă dar l-a scoală sunt în oraș și acolo stau la apartament (sunt in clasa 7) mă gândeam ce să fac, unde să îl țin?
Și ce ar trebui să îi cumpăr?

2 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Pai la apartament nu prea vad cu ai putea sa il ti, Tine-l doar la sat daca are cu cine sa stea, parerea mea. Pai ii poti cumpara mancare de caine, lesa, jucarii si il poti invata diverse chestii, lesa, etc. Daca ai posibilitatea amenajeaza la sat un spatiu doar pentru el unde sa te poti juca cu el.

| And4eisis77 a răspuns:

La tara e mult mai bine.Gandeste te ca daca sta la bloc va face mult dezastru.Plus ca el va creste cam mult (e un catel de rasa mijlocie-mare). Daca nu are cu cine sa stea la tara adu l la bloc dar sa i cumperi o lesa sa mergi cu el de 2-3 ori pe zi pentru ca sa iasa la aer si sa si faca nevoile.De cumparat va trebuii sa i cumperi:mancare de catei, o lesa, o jucarie de rontait pentru ca in curand o sa i iasa dintisorii si are nevoie de ceva de ros.Un bol de apa si chiar unul de mancare(este optional).De un labrador trebuie sa te ocupi bine.El va vrea foarte multa iubire si prietenie. Daca il vei tine la tara sigur te va apara bine de oamenii care vor intra in curte.El este un foarte bun prieten cu omul si este foartee prietenos.Se imprieteneste cu lumea foarte rapid