| kathgilbert a întrebat:

Hei, TPU!
Mi-am luat doi porcusori de guineea, dar nu prea stiu cum sa-i ingrijesc. Imi puteti da cateva sfaturi, va rog big grin?

Răspuns Câştigător
| pinguuina a răspuns:

Intra pe http://www.gemon.ro/ro.htm, iar in partea stanga a paginii ai categorii. O zi faina

1 răspuns:
| felixfelixfelix a răspuns:

1:BUNA1
2:Ia o cutiuta mica decarton ca cea in care i-ai adus pana acasa si pune-o in cusca pentru a se simpti porcusoii mai bine.
3:Hranestei cu varza, morcov, salata, telina, iarba spalata foarte bine si din fata lor sa nu lipseasca fan sa ovaz daca nu ai fan.
4:bai bine la iai un castron mai micut deala pntru caine cu doua scobituri in el pentru apa si pentru mancare de plastic ca mai mult de 5 lei nu cred ca poate sa fie si sa le schimbi talajul odata la 5 zile si sai ii speli fara sampon (doarc cu apa potrivita dar nu prea calda) odata la 2 saptamani.
5:Mult noroc!