| TraficantaDePufuletzi a întrebat:

va rog ajutati-ma!
am luat un hamster pitic ieri si acum e in cusca la mine in camera si tremura si cred ca e de la frig deoarece la mine in camera e foarte frig si nu stiu cum l-as putea incalzi! va rog ajutati-ma nu vreau sa moara, asa s-a intamplat si cu hamsterul care l-am avut anul trecut
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai baga un radiator sau un calorifer sau ceva si fa cald, daca nu incearca cu un usator de par sa il ti spre el dar nu de aproape fiindca vei face hamster copt (Specialitate chinezeasca), sau incearca sa il invelesti cu o patura moale, sa ii pun in cusca vata dar neaparat de bumbac sa nu o inghita si sa moara, sau incearca cu rumegus daca ai de unde sa iei!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Rumegusul si fibrele naturale (fibre vegetale sau par animal, lana) sunt materiale bune izolatoare si nu exista riscul sa se intoxice. Daca folosesti rumegus este musai sa fie de foioase nu de conifere, ca sa nu aiba rasina. Un bec cu incandescenta produce multa caldura, sub forma de radiatii infrarosii, poti sa pui un bec (veioza) sa 'bata' pe cusca.

| TurnOn a răspuns:

Nu da in nici un caz cu fionul pentru ca aerul ala nu-i face bine! pune-i fan cald rupt in bucatele mici sau dul in alta camera pentru ca poate nu-i place ceva in camera ta si daca afli ce, poti schimba! ca sa-l linistesti, i-al in brate pana ce nu mai vezy ca e speriat sau tremura si tine-l in haina. poate e bolnav si atunci degeaba il pui la caldura! poate ar fi cazul sa-l duci la o consultatie! funda?

| crisbella a răspuns:

Se incalzeste in rumegus, puneai mai mult sa poata sa stea elbig grin

| TraficantaDePufuletzi explică:

Iam pus deja o gramada de rumegus si se baga sub el, sa speram ca va fi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu feonul adieri usoare de caldura, ca sa nu il ranesti, si ai grija, sa nu dai prea tare caldura, daca nu stii pe unde e feonul suno pe mama ta, poate te poate ajuta
Succes happy

| condemnedAntagonist a răspuns:

Are conditii adapator? n-are voie sa se ude si pune-l langa un calodifer eu il tin in baie si ne intelegem ff bine asa facea si ameu la inceput pana se integra succes!

| Gentleman_2265 a răspuns:

Cresc hamsteri de cca 12 ani. Crede-ma ca doar rumegusul nu este de ajuns sa incalzesti un biet animalut. Nu-l mai chinui si du-l intr-o camera calduroasa. Si hamsterii se tin in acvarii de sticla, nu in custi.

| TeodoraSteffi2327 a răspuns:

Daca ai o veioza poti s.o aprinzi si sa pui un prosop pe cusca iar lumina veiozei sa bata acolo. Pune prosopul sa acopere doar 3\4 din intreaga cusca ca sa poata sa respire hamsterul. Sper ca te.am ajutat