| MarinaGeorgiana16 a întrebat:

Am un catelus Shih tzu mascul, are 2 luni. I-am facut primele 2 vaccinuri trebuie sa il mai fac pe ultimul. Dar in locul in care ii s-au facut vaccinurile i-a aparut un fel de ganglion. Nu il doare si e tot la fel de jucaus si mananca. Dar sunt foarte speriata si nu stiu ce are... Va rog spuneti-mi si mie ce are daca stiti...Sunt foarte ingrijorata! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonymus9 a răspuns:

Stai linistita! Acel ganglion se formeaza la catelus cand este incordat la vaccin.Nu e nimic rau.Asa a avut si cainele meu de 3 ori.Trebuie sa ii faci masaj de sus in jos si sa ii pui compresa rece. Cu placere!

| MarinaGeorgiana16 explică (pentru Anonymus9):

Multumesc mult de tot. Eram foarte speriata!

5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Inseamna ca veterinarul care i-a facut vaccinul in loc de subcutanat la facut intramuscular.nu o sa pateasca nimic.fai masaj in zona respectiva sa se absoarba substanta.si mergi la alt veterinar

| Hexiled a răspuns:

Cand faci ultimul vaccin sa intrebi medicul de ce a ramas asa
Cred ca e cel mai bine

| Ghosts a răspuns:

Saracutul :3. Cheama veterinarul si intreaba'l, sa nu fie ceva grav, eu zic sa il chemi repede. Bafta happy

| Banica_George_1994 a răspuns:

Te poti duce la veterinar. happy Sigur nu e ceva grav, dar sa fii sigura. big grin