| Karolinex3 a întrebat:

Cateaua mea a fatat acum o luna. Cum sa fac ca puii sa se obisnuiasca cu numele?

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Iei unul in mangai pe cap si ii spui "Bavo(nume), bravo baiete,) si tot asa pana termini cu fiecare, faci asta in fiecare zi si cand se fac mai mari ii iei pe rand afara si ii strigi si se vor obisnui!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Repetitia este mama invatarii!--- joaca-te cu fiecare separat repetandu-i numele --- cu timpul, pe masura ce cresc vor raspunde la chemare( mai ales daca-i recompensezi cu-n biscuite!)

| Catheryne a răspuns:

Cateilor le trebuie timp sa se obisnuiasca cu numele. Eu am doi catelusi bichon havanezi de 2 luni si le repet numele lor intr-una dar tot nu stiu inca. Trebuie sa ai multa rabdare! happy

| Kamelia125 a răspuns:

Il iei pe fircare in mana, cu capul spre tine, si ii repeti numele
atunci o sa se obisnuiasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor retine numele in timp; acum sint prea mici ca sa inteleaga.Numai bine.

| Ketty11 a răspuns:

Ii repeteti numele de 10 ori funda

| Dỳdỳỳỳçutzä a răspuns:

Ii strigi de mai multe ori si cand o sa se faca mari o sa raspunda la numele lor. Bafta!