| Oxanna a întrebat:

Heiihappy...stiti ...am un hamster, si azi`noapte a fugit din cuscacrying( acum habarn`am pe unde e, si nici cum sa-l ademenesc. am incercat cu scara de carti, cu mancare in fiecare camera, nu iesestraight face ce fac daca nu se mai intoarce?crying va rog ajutati`ma e urgent dau si funda si vot si tot ce vreti dar ajutati`ma:X

Răspuns Câştigător
| anonymousxD a răspuns:

Pai,probabil a ros tot ce a gasit in cale, iar asta nu este bine.Si nu prea ai cum sa il atragi,o data ce l-ai scapat greu il vei mai gasi si apoi sa mai reusesti sa il mai bagi si in cusca. problema este ca daca nu il vei gasi destul de repede ii va fi foame. si poate frica.
Daca va ramane acolo si nu il vei mai gasi poate sa moara! xD
Mai incearca sa ii pui mancare, seminte, varza etc. poate reusesti sa il ademenesti. happy
Succes. kiss

11 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie,jucaria lui preferata e o solutie,daca ii este foame o sa se intoarca el,dar chiar daca vine ai grija cum il prinzi ca sunt fragili,speriosi si FOARTE rapizi,am patit si eu asa, cand il prinzi leaga bine usa sa nu o mai poata deschide, sa muste? daca nu il superi nu are de ce dar mai bine ti-ai face griji ce v-a manca el...sunt isteti si amuzanti, ai grija ce faci, succes!

| Oxanna explică:

Si daca dorm nu ma musca/manca/etc?

| Oxanna explică:

Multumesc, l`am gist, era intr-un dulaplaughing si rodea bine mersi o esarfa[de`a mameitongue]

| sebywarlord a răspuns:

laughing si eu am patit la fel, stai linistita o sa il vezi tu prin casa la un momentdat, eu am avut 3 si au scapat toti deodata laughing credeam ca imi mor si imi imput camera etc,dar pana la urma ieseau ei singuri, se plimbau si i-am prins, fii si tu atenta pe unde mergi (calci)

| sebywarlord a răspuns:

A si inca ceva, daca ai calculator si nu laptop si ai unitatea deschisa, cautal acolo, stiu ca unu din ai mei l-am gasit acolo...statea pentru ca era foarte cald si ii placea [btw daca imi rodea firele il spanzuram, daca nu se curenta el]

| sereje a răspuns:

Stiu ca nu e amuzant, dar mi-am amintesc cu placere cand mi-am gasit si eu hamsterul cocotat pe un raft in camara... In orice caz, verifica daca nu cumva unele camere erau inchise pentru a limita zona de cautare. Cauta cu atentie pe sub paturi, fotolii, chiar si prin rafturi. Succes!

| MarisAlin a răspuns:

Pai cautal prin toate colturile si o sa il gasesti dar cautal bine ca doar trebuie sa il gasesti

| Bianca_6401 a răspuns:

uitate sub mobila! cerd ca acolo e vezi cum calci doarmi lisistita ca doar e in casa numai ai grija sa nu cumva sa il calci pune mancare in miijlocul casei vezi de dim daca a mancat ca sa te asiguri ca e binetongue. Ma ine cautal

| loveee_2446 a răspuns:

A fugit din cusca prin casa?! daca daa.atunci cauta'l in casa prin diferite locuri mai mici! si eu am avut hamster, dar a murit.sigh oh go on.si se ascundea sub dulap.sub pat.etc,prin locuri din astea mai mici! :d :*

| lacrimioara_9857 a răspuns:

Si eu a m avut un hamster si mi-a fugit...el se ascunde sunb chesti in colturile camerei... fundita te rog

| Loredana_8359 a răspuns:

Si eu am avut hamster, este posibil sa se fi ascuns intr.un loc intunecat...sau sa fii murit, pentru ca hamsterii simt cand trebuie sa moara si "isi cauta locul " unde sa moara.stiu e trist dar am avut 3 hamsteri si toti mi.au facut assasad.