| ZeusdinBanat a întrebat:

am primit acum 3 zile un hamster si am o problema, este foarte fricos. Cand incerc sa-l iau fuge, cand il mangai ma miroase si dupa se ascunde in rumegus... Nu stiu ce sa mai fac. Am incercat sa-l ademenesc cu mancare, dar nimic. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| mimi0202 a răspuns:

Nu te speria. asa e la inceput. (am avut aceeasi experienta cu papagalii). Inca nu e obisnuit, probabil. In cateva zile se va obisnui si va manca. Continua sa-l mangai si treptat, treptat, se va obisnui cu tine. Probabil ca inca ii este frica de tine. happy