| NoNameJunior a întrebat:

TPU!crying vă rog,am mare nevoie de ajutor!
uitaţi ce s-a întâmplat:acum câteva minute,mi-am dus papagalii peruşi afară(în colivie,bineînţeles).Şi,toate au fost bune şi frumoase până când tatăl meu mă strigă. Femela,zburase...cryingcryingcryingcrying am încercat să o chemăm, până şi masculul o striga.dar în zadar.a zburat şi nu am mai văzut-o.am câteva întrebări la care vă rog din toată inima mea să răspundeţi:
1.credeţi că femela se va întoarce?sad
2.masculul va fi oare afectat?
3. dacă femela nu se mai întoarce,ce să fac?crying
Vă rog, ajutor!cryingcrying Nu ştiu ce să mai fac.plâng întruna.dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Deliutza09 a răspuns:

Heii. Cred ca cel mai bine e ca prima oara sa te linistesti. happy Iata raspunsurile mele:
1. De cand o ai?
2. Din cate stiu eu, da.
3. Cumperi alta, care sa semene destul de mult cu cea "originala"
Baftaa. love struck Funda? puppy dog eyes

| NoNameJunior explică (pentru Deliutza09):

De vara trecută o amsad

| Deliutza09 a răspuns (pentru NoNameJunior):

A mai scapat vreodata? :/

| Deliutza09 a răspuns (pentru NoNameJunior):

Scuze ca iti pun atatea intrebari, dar trebuie. happy Deci, daca o aveai de vara trecuta, se atasase de mascul. Cred ca se va intoarce. happy Sper ca te'am ajutat.

| NoNameJunior explică (pentru Deliutza09):

Nu-i nimic.
îţi mulţumesc pentru încurajare.sad dar o tot strigă masculul şi nu vine.să mă îngrijorez?sad
(uite, acum încep eu cu întrebările).

| Deliutza09 a răspuns (pentru NoNameJunior):

sad Imi pare rau pentru tine. Masculul tau foarte dragut ca o striga, dar spera a va veni. Cum a spus si yoelee : o sa iti faca niste "fite", dar sa speram ca se va intoarce. Daca nu, cea mai buna varianta e sa iti iei alta. Stiu ca ti'e draga, dar, daca asa a fost sa fie. crying

| NoNameJunior explică (pentru Deliutza09):

Îţi mulţumesc şi ţie şi celorlalţi pentru ajutorul acordat.
nu o să pot să dau fundă pentru răspunsul tău de mai sus, aşa că o să dau la primul.
Mulţumesc înca o dată!sad

| Deliutza09 a răspuns (pentru NoNameJunior):

Multumesc ca te'am putut ajutat. happy Bafta pentru gasirea papagalitei.

14 răspunsuri:
| PandaGirl98 a răspuns:

Eu zic ca e bine sa-i iei alta fetita care sa semene si sa ii urmaresti... daca o sa se inteleaga e ff bine, daca nu chiar nu stiu...dar masculul clar nu se va simti bine singur

| yoelee a răspuns:

Nu cred ca femela o sa se mai intoarca (si eu am patit la fel si inca de doua ori). Daca paeusii erau apropiati atunci da o sa aiba probleme s-ar putea sa incerce sa scape din colivie sau sa refuze sa manance.Mai bune astepti un timp apoi cumperi alt perus pentru ca masculul sa nu fie singur.Stiu prin ce treci dar fii tare si sterge-ti lacrimile happy

| NoNameJunior explică (pentru yoelee):

Nu potcrying mă tot chinuie gândul că masculul va fi foarte trist, şi că va fi şi agitat..nu şiu ce să faccrying

| yoelee a răspuns (pentru NoNameJunior):

In primul si primul rand trebuie sa iti revii.Stiu ca tineai la perus e normal dar gandeste-te ca poate asa a fost sa fie.Acum ai voie sa mai plangi un pic dar mai incolo te rog ridica fruntea sus si gandeste-te la cel mai bun lucru pentru cineva si mai afectat:perusul tau.Ai grija de el si ajuta-l sa treaca peste happy

| szornyi a răspuns:

1.credeţi că femela se va întoarce?sad
Cu siguranta nu se va mai intoarce.
2.masculul va fi oare afectat?
Va trebuie sa cumperi alta femela. masculul se va plictisii singur...
Iei o femela. asta este.

| Jj0HnN a răspuns:

Eu cind aveam papagali femela se intoarse la mascul pentru ca il iubea asa cred eu poate se va intoarce la iubirea lui sad