| andraa00 a întrebat:

Heiii TPU ^_^. Imi poate spune cineva cum i pot convinge pe ai mei sa imi ia un caine? [ Mentionez ca stau la bloc happy ]

Răspuns Câştigător
| onlyforme a răspuns:

Salut hay sa te invat cate cevatonguerima oara si eu stau la bloc si am un caine mai exact un pitbull.Un parinte nu suporta sa isi vada copilu suparat.Deci fa pe suparatu/suparata in fata parintilor si dale dovada de maturitate ca poti avea grija de un caine... spune-le sa te testeze si tu demonstrezi ca ai grija de el...

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

La mine a durat cam 3 aniwinking. Tot ma rugam de mama[ea decide] si ii tot ziceam de care vrea si am tinut un caine dar doar pentru cateva sapt.Pana la urma a zis ca ea vrea bichon si doar bichon[ ea e alergica la blana]. Dar acum, spre norocul meu, cateaua fostei mele vecine a fatat si are pui. Mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o si a zic sa il intreb pe tati si tati a zis ca da. Dar nu am de unde sa imi iauthinking Eu vreau pechinez dar nu gasesc nici unde.
Eu daca gasesc unul frumos pe strada[saracul] il iau acasa. Daca gasesti unul frumos ia-l. Daca zic sa il dai afara pleci si tu cu el si stai in fata blocului cateva ore stiu euthinking si o sa vrea sa ti-l tina in casa si o sa prinda drag de el.
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| stefanandrei_1956 a răspuns:

Pai eu ii rog pana cedeaza,adica mai tot timpul le zic : te rog,te rog,te rog! Si dupa vreao cateva ore cedeaza! Daca nu merge asta atunci le spui ca :uite eu am facut asta, am luat note mari am incercat sa fiu buna la scoala, nu v-0am dezamagit si de cand nu mai mi-ati luat ceva? Atat va cer! un caine mic si pufos, de care eu voi avea grija! va rog! Funda?

| candygirl a răspuns:

Ia-l fara acordul lor si dormi cu el pe scari pana te lasa sa il tii in casabatting eyelashes

| Allecsandra27 a răspuns:

Mai bine arata-le un catel care nu ii cade parul si sa fie mic atunci le arati catelul si le spui doar partile bune si le zici ca o sa ai mare grija de el si ai sa vezi ca o sa functioneze