| Sabiina a întrebat:

Am nevoie de o lista cu tot ce trebuie sa cumpar cand imi iau un catel. [As dori de la cineva care are catel si stie ce trebuie exact sa cumpar.] Mentionez ca stau la bloc si nu am mai avut niciodata un caine. Cea mai completa lista primeste funda! :*

Răspuns Câştigător
| electriz a răspuns:

Complicat laughingEu am un beagle rasa pura.La inceput i-am luat asa:
-Un sampon
-O perie
-O unghiera (pentru catei)
-Nistepempers speciale pentru catei si cat ii tii in casa sai inceti sa faca pe ele ( ft folositor fiindca se va invata foarte repede sa faca afara)
-Alternativ un cosulet pentru el daca vrei
-sa ai 2 recepiente pentru mancare si apa
-Niste jucarii sau oase sa rada la ele
-Cand va trebui sal scoti pentru prima data un HAM(nu zgarda cal spanuri fiindca va vrea peste tot ca nu stie)si o lesa
nota: Il poti scoate afara in brate daca inca nai voie;

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă stai la bloc, îți trebuie un câine mic!

| MMihai a răspuns:

O altă fată voia să cumpere un câine urât și eu i-am recomandat alți câini, citește ce i-am scris
http://www.tpu.ro/hobbys-pets/cat-m-ar-costa-un-caine-shar-pei/

| MMihai a răspuns:

Rase mai bune pentru apartament de bloc cred că ar fi :
buldog francez,
teckel,
bichon maltez, sau alt bichon
Scottish Terrier și Yorkshire Terrier, sau alt Terrier mic
Sunt și alți câini simpatici dar în funcție de mărimea apartamentului este și mărimea câinelui!

| Sabiina explică:

Rasa catelului este cocker spaniel.happy

| Sabiina explică:

@Mihaidavidoglu1954 Da, ai dreptate, dar apartamentul meu e destul de mare [am 4 camere, o bucatarie, doua bai si doua balcoane, unul inchis si unul deschis mai mare, ca o terasa.]. Si in plus imi plac foarte mult cockerii, mai am unul la bunica, dar e destul de batran si e foarte ascultator, inteligent si iubitor. De asta vreau cocker. big grin

| Wolfenstein a răspuns:

Ce catel? in fine ::

Pedigreee ( rprimda data)
samon pentru catei
piepten pentru catei
jucarii
oala(daca stai la bloc)
daca are mai mult de 8 luni ( ii cumperi o lesa sal scoti afara)