| alexutza_7042 a întrebat:

Cum mi-as putea convinge parintii sa-mi cumpere un caine sau o pisica avand in vedere ca stau la bloc? Si care ar fi mai avantajos?

4 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pisica pentru ca :

Nu o scoti afara sa isi faca nevoile

Am si eu o pisica, are tavita ei cu nisip, locul ei love struck E mai faina matsa dupa parerea mea happy

| pisicutzaa a răspuns:

Fiecare au avantajele lor, o pisicuta va sta toata ziu in casa si nu va trebui sa o scoti afara dar bineinteles ca va avea si ea nevoie sa iasa afara din cand in cand ca nu e bine sa fie mereu inchisa in casa dar daca vrei sa se mai intoarca acasa va trebui sa o castrezi pentru ca atunci cand va intra in calduri va mieuna foarte urat si daca o scapi nu o vei mai gasi, catelusul va trebui sa il scoti afara sa isi faca nevoile sa il plimbi sa il lasi un pic sa zburde adora si in acelasi timp cand il scoti la plimbare e si in avantajul tau vei face si tu miscare si nu te vei plictisi si nu vei sta toata ziua in casa avand si tu ceva de facut pe langa faptul ca il scoti afara pe el, in definitiv amandoua animalele au nevoi de ingrijire si atentie indiferent ca e catel sau pisicuta pentru ca automat cand ai un n animal trebuie sa fii constient ca trebuie sa iti asumi anumite responsabilitati pentru ele

| pisicutzaa a răspuns:

Si inca ceva i-ai putea convinge pe parintii tai ca vei avea grija de animal indiferent ce va fi si ca iti vei asuma responsabilitatile si riscurile care sunt si ca esti constienta de angajamentele pe care trebuie sa le ai cand vei avea un animal

| ManoleAndreeaMaria a răspuns:

Incearca sa ii toci la cap pana reusesti sa-i convingi. Daca nu reusesti, ia un de afara si adu-o in casa. Vazand ca tu vrei atat de tare acea pisica, iti vor cumpara una