| Sabryy a întrebat:

Hello. Am nevoie de ajutor. Am un hamster si stiu ca are nevoie de un prieten, un partener, fie ca e acelasi sex sau unul diferit. Le-am tot spus parintilor, dar ei nu vor sa mai ia unul. Le-am explicat cu tot felul de smecherii...pls, c sa le spun ca sa-i conving? Funda+vot, promit, mersi. anticipat.

Răspuns Câştigător
| TurnOn a răspuns:

Pai...: daca ai fetita poti sa-ti iei baiat dar nu e o alegere buna pentru ca daca ii lasi in aceeasi cusca se imultesc 3 ori la 2 luni cu multi pui si nu cred ca ai ce sa faci cu eiwinking! daca ai fetita poti sa-ti mai ei tot o fetita iar daca ai baiat ar fi bine sa nu-ti iei baiat ca o sa se bata! deci astea ti le-am spus ca sfat de prietenie ca sa stii acum sa-ti raspund la intrebareee! boon! trebuie intai sa discuti intai cu cel mai "slab " parinte! convingel cu rugaminti si intreab-o dc nu te lasa. gaseste toate pb cat de mici ar fi si rezolvale ( curateania - 1 pe sap.; mancarea - 2 ori pe zi ) ma rog sau ceva de genu. apoi dupa cel treci pe acel parinte de partea ta incearca si pe celalalt! vezy sa nu-ti lipseasca nimic si cand ai totul pregatit atunci pornesti sa-i zici! Sa-ti zic cum am facut eu: si eu am o hamsterica dar nu mai vreau una! acum vreau s-o conving pe o pr sa-si ea si ea si sa se viziteze! Sper sa-ti fie de folos! paaaa!

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Cred ca parinti tai nu vor sa mai ia un hamster pentru ca nu mai vrea sa cheltuiasca bani pe un animal cat timp ai unul.
Roaga-i frumos de tot. Si spune-le ca hamsterul pe care il aveti are nevoie de un prieten nu sa stea singur pentru ca va simti singuratatea.
Fa curat prin casa fa-le mofturile sa vada ca vrei si daca zic nu suparate pe ei si numai vorbesti cateva ore.
Ai grija de hamsterul tau sa stie ca ai mare grija ca si ca mai vrei unul special pentru el. Si daca tot nu vor spune-le de ce. Ei iti vor spune si tu faci ca totul sa sune excelent despre hamsteri!

| Sabryy explică:

Ms friends, deja s-a rezolvat, imi iau unu nou :*:*big grinbig grinlove strucklove struck

| curlyhair a răspuns:

Pai eu ma rugam de ei foarte de mult si le spuneam:
--Daca nu-i luati un partener o sa moara de singuratate si dupa aia o sa vedeti voi ce-o sa plang si-o sa trebuiasca sa-mi luati altul!
(mai bine spune-le doar parte cu o sa moara de singuratatewinking )