| Dalmore a întrebat:

Hello!
In orasul meu nu exista adapost de animale si oamenii isi arunca puii in strada, unde se inmultesc incontinuu, strazile sunt pline de pisici vagaboante si vai de ele. Mie mi s-au aruncat si in curte pisici, acum am 7 dintre care 4 sunt pui si nu le gasesc stapani pentru ca nimeni nu-i vrea.
Cam cat ar costa sa infiintez un adapost de pisici? Cat spatiu mi-ar trebui pentru inceput?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am o idee mai buna, deschide o cafenea cu o curte unde sa tii pisicile, faci si profit si ai si un loc dragut pentru oameni sa vina sa se joace cu pisicile cat beau o cafea, ar fi o atractie interesanta pentru orasul tau

| Dalmore explică (pentru Adry05):

M-am gandit si la asta

| Aasdfghj a răspuns:

E superb ca te gandesti la lucrul asta. Nu stiu exact cat poate costa iar spatiul depinde si de numarul pisicilor. Cred ca cel mai important este sa ai timp pentru ele. Vezi ca sunt grupuri pe Facebook pentru adoptarea animalutelor. Incearca sa pui anunturi pe acolo si ai grija cui i le dai. Succes cu ceea ce vrei sa faci.

| Dalmore explică (pentru Aasdfghj):

Am pus anunturi, dar mi-au raspuns oameni cam ciudati si nu am avut incredere sa le dau. sad

Multumesc!

| PersonajFictiv a răspuns:

Zici ca esti sora geama a lui jellyskittles,ea ajuta oamenii strazii iar tu pisicile,mai rar vad atata empatie,deschide cu ea o afacere laughing

Vorbeste sau cauta detalii despre acele afaceri care primesc ca si ajutor o anumita suma de la stat,U.E,etc poate daca iti aproba cererea (parca trebuia sa scrii o cerere,iar de li se pareau lor o idee buna o aprobau si te ajutau cu o anumita suma de bani) o sa fie mai usor.
Nu mai stiu daca se mai pot face cereri,dar merita sa te interesezi.
Legat de spatiu,ai putea suna la alte adaposturi din alte orase si daca cei de acolo sunt amabili te-ar putea ajuta ei cu detaliile de genul,sau, ai putea sa le faci tu o vizita( daca poti, vrei, ai chef, etc).

Multa bafta.
.

| Dalmore explică (pentru PersonajFictiv):

Nu stiu cine e.
Multumesc, nu m-am gandit sa sun la alte adaposturi :O

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Dalmore):

Np,dar depinde cat o sa vrea ei sa colaboreze acum, eh... daca ai rude la tara scapa de matele alea pe acolo, macar atat. laughing

| ShaniTempo a răspuns:

Depinde,ti-ar fi destul si un spatiu de citiva metrii patrati la inceput,nu e neaparat sa fie spatios tare,de pret nu pot zice nemic, depinde de utilajele pe care le vreai, iar in rest, succes, e un lucru foarte bun!