| anonim_4396 a întrebat:

Help me, am un caine de 6-7 luni. Nu stiu ce sa ma fac ca nu mai mananca, nu mai latra nici macar nu se mai misca, iar din gura ii gurg balele sau ma rog, scuipa ceva ( nu e sange e ca un fel de saliva dar, mai vascoasa). Nu stiu ce sa ma fac, m-am atasat de el si nu vreau sa-l las sa moara. Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva, nu ma nicio idee ce ar putea avea, si nu stiu ce sa-i mai fac. I-am dat iaurt sa manance poate avea ceva la stomac, dar nu a avut nici-un efect si pe deasupra nici nu mananca. Va rog, ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Are jigaraie. trebuia vaccinat

| viotedy a răspuns:

Du-te macar tu la veterinar si explica-i, vezi ce zice.cum adica nu mai misca, nu respira?

| IloveME a răspuns:

Si eu am un caine si timp de 2 zile numai tusea si vomita un fel de saliva.i-am dat lapte,apa sa bea ma gande-am ca are ceva in gat care-l deranjeaza! am sunat la veterinar sa-i fac programare,dar al meu macar manca, era la fel de afectiv, se juca cu mine si chiar mi se parea ciudat ceea ce ii se intampla!
Daca ti la caine du-l la veterinar, nu mi se pare ca are ceva fara motiv, s-ar putea sa fie bolnav si doar medicul sa-l poata ajuta!
O zi buna!

| MrAnderson a răspuns:

E clar o problema de digestie...nu stiu daca l-ai vaccinat la timp, dar nu cred ca asta e legatura.
Mergi cu el la un veterinar, sa-i faca un control.

| JulyStorm a răspuns:

Bai oameni buni, voi sunteti normali? Moare animalul si voi stati pe net sa cautti sfaturi? Du-l la medic. Dar daca nu mai misca... e cam dus pe acum. Sa nu-ti iei niciodata alt caine, ca nici un animal din lume nu merita asa stapan/a!

| Minimalistul a răspuns:

Du-l repede la medic ca-ti moare cainele
WSM!

| Haney a răspuns:

Cea mai usoara solutie:medicul veterinar.Ar fi trebuit sa te gandesti de mai mult timp la asta. Sanatate catelului! PS:ia-i facut vaccinurile nu? Funda?

| JENIFER123 a răspuns:

DUTE cu el la veterinar si poate trebuie sa ii faci vaccinul de 6-7 lunI! SI eu am avut un caine si l-am dus la tara! Poate nu te mai place si s-a stricat la burta sau la stomac!