| DAnc3 a întrebat:

Help,cainele meu era foarte energic si manca foarte mult,iar azi am vazut ca e total invers, sta mult se misca mai incet, n-a mancat aproape deloc si nici macar nu mai latra (inainte latra mult) are 5 luni si nu stiu ce sa-i fac, are toate vaccinele necesare. PS:Cainele sta in curte.

7 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Ori a racit ori a inghitit ceva ce-l deranjeaza. Chiar daca are toate vaccinurile facute este posibil ca unul din ele sa nu fi fost pastrat in conditiile care trebuie si nu a avut efect. Nu te culca pe o ureche chiar daca le are facute. Eu zic sa te duci la veterinar, fiindca e posibil sa fie ceva mai grav.

| DAnc3 explică (pentru sweetys):

M-am gandit si eu ca are ceva blocat in gat ca de obicei roade cam tot ce prinde.

| sweetys a răspuns (pentru DAnc3):

Incearca sa-l masezi pe burta, dinspre partea inferioara spre gat

| DAnc3 explică (pentru sweetys):

Cam cat timp?

| sweetys a răspuns (pentru DAnc3):

Cateva minute, ii va da un imbolt sa verse ce a inghitit, dar nu iti garantez nimic, ar trebui sa margi si la un veterinar. Ziceai ca il ai in curte, l-ai vazut mancand iarba, sau sa caute prin zapada? Iarba il ajuta la digestie. Pana pe la un an o sa manance tot felul de chestii asa ca ai grija cu ce se joaca. Cainele meu a mancat iarba o saptamana ca sa pota sa elimine o mingiuta pe care a inghitito. Succes

| awspam a răspuns:

Poate i a ramas un os in gat laughing

| sweetys a răspuns (pentru awspam):

Cumva vrei sa-l inveti tu sa manance oase? laughing