| CrazyKiddd a întrebat:

Hey! Am o catelusa de 2 luni...Astazi am fost cu ea la vaccin.I-a facut vaccinul in pulpa stanga. Dupa vreo 2 ore de la vaccin a inceput sa o doara,iar acum daca o atingi face ca toate alea,tipa, plange...E normal?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Vaccinul nu se face in pulpa ci sub pielea de dupa gat.schimba doctorul ca e prost.bineinteles ca o doare ca i-a facut in muschi.o sa-i treaca, dar du-o la altul cand mai trebuie vaccinata.

8 răspunsuri:
| CrazyKiddd explică:

Nu pot sa o ating sau sa o masez, doarece incepe sa tipe

| ioana21S a răspuns:

Da e normal.O sa ii treaca. Daca pana maine dimineata nu ii trece ar trebui sa treci cu ea pe la doctor.Bafta!

| AntoniaAndreea a răspuns:

Are ceva... trebuie sa te duci la doctor

| nanalicious a răspuns:

Nu, nu e normal! Unchiul meu e veterinar si mi-a spus ca a trebui sa conculti un veterinar. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| RaniaStill a răspuns:

Da pune-i comprese si freaco acolo asa este normal dupa vaccin o sai treaca dar nu o lasa asa

| RaniaStill a răspuns:

Nu are nimic tu tinei ceva rece acolo si maseaza nu are nimic dk tipa k poate sa pateasca altceva pe urma asa pana maine i trece si catelusul meu la fel a facut tot la 2 luni ai grija

| daniela1997 a răspuns:

Buna, nu cred ca e tare grav dar medicul putea sa se greseasca unde a pus vaccina, pentru orice eventualitate du-te la consultatie la veterinar. FUNDA?

| anaalexa a răspuns:

Da.depinde foarte mult de felul in care i.a facut vaccinul. o doare pentru ca veterinaru s.a grabit si dupa nu a masat.o. pe langa asta, probabil nici nu i.a atins perfect vena. pune.i ceva rece si maseaza unpic locul. pana maine sigur ii trecelaughing iti spun din experientalaughing