| Chivu_Cata_1998 a întrebat:

Hey! Buna TPU! As vrea sa va pun o intrebare! Acum un an am luat unun catel de pe drum fara ochi eu l-am crescut o perioada pe ascuns pentru ca parintii si bunicii nu ma lasau sa il cresc. Apoi eu l-am adus într-o zi acasa pentru ca ploua si le-am promis ca daca ma lasa sa il cresc o sa ii gasesc un stapan bun... Eu i-am gasit o familie bogata. Care l-au tinut o perioada apoi ei l-au ratacit doar ca m-au mintit ca l-au dat cuiva. Dar eu nu i-am crezut si am facut bine pentru ca nu i-am crezut. Seara trecuta am fost cu cea mai buna prietena a mea si cu tatal acesteia si l-am gasit. Dar nu ma lasa sa il i-au acasa. Nu imi pot permite sa il las la un adapost pentru ca parintii mei nu mi-ar da bani. La rude nu pot sa i-l dau. Ce sa fac? Va rog ajutați-mă. Imi doresc foarte mult ca acel caine sa devina am meu. Il iubesc enorm de mult la fel ca pe celelalte animale chiar daca au fost, sunt sau nu au fost niciodata. Parintii nu imi inteleg si nu prea imi accepta afectiunea mea fata de animale. Eu mi-aș da viata pentru aproape orice animal. Chiar daca ma vad ca plang parintii tot imi spun ca nu pot sa il iau. Oare fericirea mea inseamna ceva pentru ei?

Răspuns Câştigător
| Andreea_Denisa_2000_oRP7 a răspuns:

Daca il duci la un adapost nu cred ca-ti cer bani pentru a-l lasa acolo si in plus poti merge mereu sa il vizitezi si poti dona mancare nu numai pentru acel catel, ci pentru toti. Si crede-ma...pentru parintii tai fericirea ta e cea mai pretioasa, insa poate cred ca nu poti faca fata sau poate ca chiar ei nu pot face fata. Cine stie? Presupun ca au si ei motivele lor. Si eu mi-am dorit un caine si evident ca nu mi-au luat, dar ma consoles cu gandul ca mai tarziu sigur voi reusi sa am grija de catelusul/catelusa mea.

1 răspuns: