| shhhs a întrebat:

Salut,
Am gasit azi un caţel micut in fata casei nu cred ca are stapan, ce s-ai fac? adica ce s-ai dau de mancare etc, etc...
Ideea e ca nu il pot tine ca stau cu parintii momentan O_O...
Ms tuturor!

Răspuns Câştigător
| Izabella97777 a răspuns:

Poti sa-i dai aproape orice de mancare,cainii manaca aproape orice,daca e mic, mic adica nu are mai mult de o luna poti sa-i dai lapte sau paine inmuiata in lapte sau ciorba, bucatele de carne.eu zic sa-ti convingi parintii spune-i ca vrei sa ai si tu un catelusi si promite-le ca o sa ai mare grija de el. bafta!

7 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Du-te cu el la o farmacie veterinară, dacă la medicul veterinar nu poți. Îți va da probabil o soluție cu care să-i cureți ochișorii. Și te va sfătui cu ce să-l hrănești. Ar fi păcat să nu-l păstrezi, mai ales că stai la casă. Dar dacă nu ai cum, atunci găsește pe cineva care dorește un cățel și fă-i o bucurie happy

| floripufi a răspuns:

Poti sa te duci la Politie! E cel mai bun raspuns iti zic eu! Politia va pune afise peste tot cu acel catelus si stapanul catelusului o sa-l gaseasca!

| floripufi a răspuns (pentru floripufi):

Imi faci si mie o favoare?

| adina02 a răspuns:

Pai... poti sa ii dai sa bea lapte, iar apoi daca e frig afara, pune-l intr-o patura si dul la un adapost de caini sau la politiehappy

| HappyPebbles a răspuns:

Du-te la petshop si ia-i cateva crochete pentru caini, astea sigur ii vor placea. Daca nu poti, pune-i niste carne sfasiata marunt. Spala-l(cred ca nu va fi foarte greu) si ai putea merge la un ZooCenter(daca ai in oras sau un magazin unde stii ca au si animalute) si sa intrebi daca il poti da spre adoptie.Sau intreaba-ti prietenii, poate il vrea cineva.happySucces!

| shhhs explică:

La mine in oras nu exista adapost de caini si am observat ca are puroi la ochi va roc ce sa fac? e foarte mic deci nu cred ca-i pot da carne s-al spal la ochi? dau funda!

| shhhs explică:

Multumesc tuturor!