| PeeWee96 a întrebat:

Hey..cine ma poate ajuta?
Am un catel micuț de curte foarte jucăuș de fel dar de ieri dupa masa nu mai poate mânca, chilălăie aproape tot timpul si cand incearca sa mănânce nu prea poate..ma gandesc ca poate a găsit ceva prin curte de s-a jucat cu vreun obiect si l-a înghițit sau sa fie mușcat de ceva..Habar n-am!
Ma poate ajuta cineva cu vreo idee ce ar putea fi? Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic veterinar. În caz ca a înghițit un obiect mic, il va elimina prin fecale, dar dacă l-a muscat ceva sau a înghițit ceva mai mare e mai grav. Roagă-te sa nu pățească nimic mâine și luni, ca nu sunt deschise cabinetele veterinare și când ai prima ocazie mergi cu el la veterinar. Având în vedere ca e mic, și de la o înțepătura poate sa facă urat, dar totuși nu se justifica lipsa poftei de mâncare.

| PeeWee96 explică (pentru anonim_4396):

Pai altceva nu am de facut, multam de sprijin!