| Elyxx a întrebat:

Heytongue! am nevoie de ajutor.Am un perus, mascul, polly. e atractia familiei s`a obisnuit cu noi.canta cand ii pun muzica, cand vorbim cu el se bucura, dar e o problema. vreau sa il scot din cusca...sa il las sa zboare prin casa dar el nu sta nici macar pe deget.cand bag mana la el in cusca si intind degetul.se agita.am incercat mult sa il fac sa stea pe deget fara rezultat insa. din experieta proprie, cum sa fac sa stea pe deget si sa il scot din cusca, apoi sa intre singur fara sa imi faca probleme?

Răspuns Câştigător
| mishybmx a răspuns:

Pe deget o sa iti steie mai greu dar scoate-l din colivie sa zboare prin casa pentru ca are nevoie sa isi dezvolte aripile

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti mancare pe deget si incearca sa il prinzi si sa te imprietenesti cu el si dupa accea va vrea sa vina la tine.noroc si sper sa mearga