| Buhaluci22 a întrebat:

Acum 3 zile mi-am cumparat un hamsterm.Domnul de la magazin a zis ca este cel mai jucaus de acolo.Cand am ajuns acasa, am bagat mana in cusca sa il mangai.Nu avea nimic.Nu s-a speriat.Se dadea pe rotita din 5 in 5 minute.Dar de ieri a inceput sa ma muste de deget.Cand vreau sa il mangai ma musca si doare putin.Nu se mai da pe rotita.Nu inteleg ce are.De ce ma musca de deget si de ce nu se mai da pe rotita? Va rog, ajutati-ma! Este mascul.

3 răspunsuri:
| wpAbby a răspuns:

Dacă ai vrut sa îl mângâi pe timp de ai făcut deja o mare greșeală. Ei sunt activi noaptea iar, sa fim sinceri, nimănui nu ii place sa fie trezit. Încearcă seara sa îl mangai

| Anonim0005 a răspuns:

Eu am avut 7 hamsteri ptici, Roborobski mai exact. Cei pitici, de obicei sunt mai retrasi, probabil e o schimbare noua si pentru el, si pana se va obisnui ii va lua ceva. Incearca sa te joci cu el zilnic, chiar daca musca, ia ti o manusa, da i mancare din mana ta, pana la urma se va obisnui cu tine, ei cand musca nu vor sa iti faca rau, ci doar sa se apere. ❤
P.S La un nume te ai gandit? ❤

| Buhaluci22 explică (pentru Anonim0005):

Inca nu stiu ce nume sa-i pun