| biby_9683 a întrebat:

Hey prieteni. Ce sa fac ca sa ma placa cainele meu mai mult? El s-a atasat mai mult de mama mea.Are doar 4 luni si nu vreau sa se invete cu ea.Deja am un caine care este atasat de mine dar e deja de 2 ani SI VREAU SA AM UN CATELUS MIC. Va dau declar raspunsul castigator...pls ajutati-ma

6 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Pai acorda-i mai multa atentie, cand nu vrea sa vina la tine scoatei un pedigree si arata-il. Scolatel la plimbare in fiecare zi, fai baita, ia-l cu tine oriunde ai merge, nu-l ignora daca vrea sa se joace cu tine, joaca-te cu el cu mingea, fai prieteni noi (catelusi ), mai du-te cu el la o plimbare prin oras sa vada lumea, pune-i tu tot timpul de mancare, cand vrea la "baie" du-l repede afara nu mai sta pe ganduri, mai alearga cu el afara, si cand ii este somn adoarme-l in bratele tale ca sa simta caldura iubirea si protectia ta. Apropo daca poti te-ai putea sa va jucati "dea vata-scunselea" tu trebuie sa te ascunzi undeva si tot ii strigi numele si daca te gaseste dai un pedigree. Sper ca te-am ajutat! Succes cu catelul!

| whatevernvm a răspuns:

Hmm happy animalelor le schimbi greu caracterul deoarece este un caracter inascut.

Daca vrei sa te atasezi de el comporta-te ca mama tahappy joaca-te cu el( nu il chinui ), sa il mangai, sa il hranesti dar sa ii dai si pace pentru ca are nevoiehappy Ai mare grija cum te comporti cu el, fiind mic este si sensibil, sesizeaza tot... tine-l in brate dar nu uita sa nu il chinui(nu il stresa, nu il strange ca pe o jucarie etc) happy Bafta kiss

Răspuns utilizator avertizat
| andreeafbz a răspuns:

Hahah. am avut si eu un caine la fel. se tinea dupa mama mea mereu si iti zic eu ca tot dupa ea se va tine si in continuare. ea a fost prima care probabil l-a tinut in brate si l-a facut sa se simta mai in siguranta. nu poti sa faci nimic. trebuie doar sa astepti sa mai creasca si atuci va comunica cu toti membrii familiei. sper ca te-am ajutat. :-) Bye

| ski a răspuns:

Eu nu prea iti recomand sa folosesti mancarea ca sa vina la tine, ca asa el o sa te considere sursa lui de mancare si va face nebunii ca sa iti atraga atentia, pentru ca stie ca va primi mancare.
Cred ca cel mai bine este sa faci mai multe lucruri impreuna cu el, sa ii demonstrezi ca tii la el.

| alexandra1234567 a răspuns:

Pai...poti sa-l scoti la o plimbare in oras sa vada si alti caini, poti sa mergi in parc cu el. sunt o multime de modalitati:*

Funda?:X