| Xaya a întrebat:

Hey stau la vila si niste porumbei si-au facut cuib pe grinda casei noastre. Ideea e intr-o zi unul mai plapand a cazut din cuib si l-am gasit printre rosii si avea niste bubite in jurul ciocului. A doua zi a cazut si celalalt pui si acesta avea pe langa aceleasi bube si una foarte mare langa partea dreapta a ciocului. Folosesc manusi si ma spal bine dupa ce le dau de mancare caci desi sunt mari aproape ca li s-a dus puful dar nu prea mananca... Cica varicela de porumbel si poate lua si gaina nu stiu cica au sanse sa le treaca si sa ramana in viata dar nu stiu ce sa le fac sa le maresc sansele de supravietuire... Cine ma ajuta cu ceva util primeste garantat funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De multe ori, animalele isi omoara puii care n-au sanse de viata. Pasarile isi arunca puii din cuib, patrupedele si abandoneaza, le bat, le musca sau chiar le mananca.
Asa-i firea naturii.

| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie bolnav de asta era plapand si fara putere