| nastaseelenacristina a întrebat:

Hey TPU.A cumparat cineva pentru deparazitarea externa a cainelui aparatul cu ultrasunete tickless? Da rezultate in cazul purici si capuse? Catelul e sensibil la simparica si bravecto am inteles ca-i face rau la ficat... ceva natural care sa nu-i faca rau si sa-l protejeze ce as putea sa-i dau?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cu Nexgard ai incercat sa ii dai?

| ioana748 a răspuns:

Advantix este bun, Frontlineul parca nu mai este ce a fost.

| adryang78 a răspuns:

Aparatele de genul nu prea dau rezultate. Există niște picături care se pun după cap, pe piele. Întreabă la farmacia veterinară.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Nu sunt bune deloc, din experienta iti zic. La cabinet ne vin caini plini de capuse si cu aparat cu ultrasunete. Zgarda si pipeta sunt cele mai bune la ora actuala. Incearca sa eviti zonele virgine, cu balarii, de unde catelul ar putea prelua capuse.